Tallinn
Tagasi
Tallinn Choose country

Igaüks meist mäletab oma esimest jõusaali külastust. Mõni tuli koos sõbraga, mõni aga sai inspiratsiooni mõnest filmist või raamatust ning tuli ise kohale. Kas kõik reeglid olid esimesel korral järgitud ja eesmärgid saavutatud?

Tihtipeale jääb pärast esimest jõusaali külastust tunne, et „see pole minu teema“ või „jõusaal on raske või igav“ ning teekond jäetakse pooleli ilma et oleks tõsiselt alustatudki. Kõige sagedasem uustulnukate viga on liigne agarus. Üritatakse läbi katsetada kõik masinad, kuid siin on oluline mitte kiirustada.


Ideaalne oleks alustada personaaltreeneriga. Treener näitab sulle ära, millised masinaid sulle sobivad vastavalt sinu eesmärgile ja kuidas neid kasutada nii, et sa endale liiga ei teeks. Treener aitab sul leida õige koormuse ja õiged raskused, millest alustada. Selline trenn, mis toimub treeneri valvsa pilgu all aitab sul leida õige tehnika ja vältida vigastusi. Niimoodi saavutad oma eesmärgid kiiremini.

Reaalsuses aga tehakse eeltööd iseseisvalt vaadates finess videosid ja loetakse artikleid ning minnakse siis samade masinate juurde „pumpama“ ning hakatakse tegema mingeid muudatusi oma toitumises teadmata täpsemalt, miks seda tehakse.

Meie treener jagab teiega harjutusi, millega tasub alustada esimestel jõusaali külastamistel.

Trenn koosneb alati kolmest osast – soojendus, põhitrenn ja lõpetamine.

— Soojendus peaks kestma 10 minutit, millest vähemalt 5 minutit peaks olema kardiotrenazööril, et oma süda ette valmistada. Pärast seda alusta harjutusi oma keharaskusega, ära alusta ühtegi uut harjutust kohe lisaraskusi peale ladudes.

— Põhiosa – alustajatel on oluline kaasata kõik oma lihased. Alusta suurtest lihastest ja liigu väiksemate poole. Trenni lõpus võta aega treenida ka oma kerelihaseid. Seeriate arv ei peaks olema väga suur –alusta 2-3 seeriaga iga harjutuse kohta. Igas seerias aga 10-12 kordust. Kindlasti puhka seeriate vahel, kuid ära puhka rohkem, kui 1 minut.

— Lõpetamise puhul naase tagasi kardiotrenazööri juurde ja tee sellega veel 5-10 minutit trenni ning seejärel ära unusta venitust.

Näidiskava jõusaali algajatele

 

Soojendus: 5 minutit ellipsi trenažööril ja võimlemine

Põhiosa: 9 harjutust, 2-3 seeriat igast harjutusest ja 10-12 kordust

  1. 1. Säärte harjutus jalapressil
  2. 2. Sääre sirutused trenažööril
  3. 3. Jalgade kõverdamine trenazööril
  4. 4. Surumine trenažööril
  5. 5. Eest tõmbed seljatrenažööril
  6. 6. Õlgade surumine
  7. 7. Keretõsted pingil
  8. 8. Kere pöörded pingil
  9. 9. Jalgade tõsted pingil

Lõpposa: 5-10 minutit kardiotrenni ja venitusharjutused


Paljud algajad arvavad, et lihased kasvavad ja muutuvad tugevamaks trenni tehes, kuid see ei ole nii. Trennis anname lihastele impulsse, kuidas liikuda. Lihas kasvab ja rasv põleb aga siis, kui me puhkame. Sellest teeme omad järeldused: õige toitumine ja kvaliteetne puhkeaeg on eesmärgi saavutmisel põhivõti. Treenigem targalt!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST