Tallinn
Tagasi
Tallinn Choose country

BODYPUMP on intensiivne raskustega treening. Teistest traditsioonilistest jõutrennidest eristab Bodypumpi selle kiire tempo ja korduste arv. Trenn on mõeldud kõikide probleemsete kohtade vormimiseks: käed (biitseps, triitseps, õlad), rind, selg, jalad, tuharad ja kõhulihased.

Treeningu eelised

— BODYPUMP on ideaalne jõu- ja kardiotreeningu kooslus. Trennis kasutatakse kerget lisaraskust, ent kiire tempoga harjutuste tegemine aitab kaasa lisaks kaalulangetusele ka ilusa kehakuju loomisele.

— Iga kolme kuu tagant tuleb välja uus kava. Just siis, kui su lihased harjuvad teatud raskustega ära, toimub järk harjutuste uuendus, mis ehmatab lihased ja paneb need taas intensiivsemalt tööle.

— Ei pea muretsema, et liigne kangi tõstmine teeb sind “kogukaks”. Seda ei juhtu! Suureks lihaskasvuks peavad raskused olema suuremad ja korduste arv väiksem.

— Sa saad iseseisvalt raskust reguleerida. Seega treeningu intensiivsus kasvab koos sinu keha arenguga.

 

5 soovitust algajatele

1) Esimestel trennidel võta väiksemad raskused, väldi keha üle koormamist.

2) Õlgade, käte ja rinna harjutuste jaoks võid võtta 1,25-2,5kg kettad. Jalgade, selja ja tuharate harjutuste ajal kasuta raskemat kangi: alates 3,75kg kettaid mõlemal pool. Sõltuvalt keha tugevusest võivad numbrid varieeruda.

3) Kuula tähelepanelikult kõiki treeneri käske. Pea meeles, et õige tehnika hoiab ära vigastused ja garanteerib trenni efektiivsust.

4) Jälgi kangi raskust: see ei tohiks olla liiga raske, kuid ka mitte liiga kerge. Esimesel juhul ei saa sa sooritada harjutusi õige tehnikaga, teisel juhul aga ei saa keha piisavalt koormust.

5) Treeningud peavad olema regulaarsed. Kui teed trenni ainult kord nädalas või jätad vahele pikki pause, siis tulemust ei tule. Ideaalne on teha trenni 3-4 korda nädalas.

 

Nüüd tehnikast. Me panime kokku BODYPUMPi baasharjutused, et sa saaksid hinnata enda võimekust neid harjutusi sooritada. 🙂

 

Kükid

Rinnalt surumine

Hantlitega rinnalt surumine

Treeni teadlikult ja meie ootame sind juba esmaspäeval uue kava esitlusel! 😉

 

Allikas

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST