Tallinn
Tagasi
Tallinn Choose country

Unusta sõna dieet. See sõna ise tekitab inimestes pigem negatiivset meelestatust ning üldjuhul tähendab vaid lühiajalist intensiivset tööd keskendudes vaid lihtsale kalorite vähendamisele.

Toitumisnõustajad ei soovita karmi kalorite vähendamist. Mitmed dieedid tähendavad drastilist kalorite vähendamist, mille tõttu kaal tõesti langeb. Kuid selline tulemus ei ole kauakestev. Pikaajaline defitsiit viib meeleolu languseni ja jõu puuduseni, mille tõttu ei jaksata enam korralikult trenni teha. See omakorda viib meie motivatsiooni alla, millega kaasneb pettumus nii dieedis kui ka lõpuks iseendas.

Kaalu langusele tuleb läheneda strateegilisemalt kui lihtsalt “süüa vähem”. Kõik algab sinu meelestatusest. Selle asemel, et mõelda toidust kui piirangust, mõtle sellest kui keha küttest, mis aitab sul jõuda parema eluviisi ning tugevama ja ilusama kehani.

Tihti on muutusi näha juba väikestest sammudest. Näiteks asenda oma kõrge kaloraažiga jook null- kaloraažiga või asenda hoopis veega.

Mõtle läbi, millal sa tavaliselt haarad millegi ebatervisliku järele ning asenda see toidukord millegi maistva ent tervislikuga, millel oleks madal rasvasisaldus või rohkelt teravilja.

Tihti on töötaval inimesel lõuna just kõige ebatervislikum. Kui seda ei pakita ise kaasa, vaid minnakse kolleegidega kohvikusse einestama, siis kipume tihti sööma vähem tervislikumat lõunat. Teine pigem ebatervislik söögikord on õhtuöök, mil pärast pikka tööpäeva kipume ahmima endale väsimusest taastumiseks ebatervislike valikuid. Ka hommikusöök võib olla lapsepõlve harjumusest liiga suure suhkrusisaldusega. Vahet ei ole, millise näite puhul ennast ära tundsid, juba ühe toidukorra asendamine tervislikuma alternatiiviga, on hea samm edu suunas. Kõikide söögikordade järsk vahetus võib taaskord muuta olukorra meie enda jaoks katsumuseks ning sel puhul ei ole see enam jätkusuutlik tegevus.

Oma söögikordade läbimõtlemine aitab vältida nii nimetatud tühja kõhu kaloreid.

Rääkides kaloritest, siis loomulikult on need olulised, kui üritad kaalu langetada. Kuid enne, kui nende kogust vähendama ruttad, mõtle läbi ja pane kirja kõik, mida sa sööd antud hetkel. Juba toidu üles kirjutamine paneb su rohkem selle peale mõtlema ja teadvustama, mida tarbid.

  • Toitumise jälgimine aitab sul näha taldriku sisu teadlikumalt.
  • Näha peidetud kaloreid, millest sa varem ei teadnud

 

Allikas: https://www.bodybuilding.com/content/the-complete-guide-to-losing-weight.html

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST