Tallinn
Tagasi
Tallinn Choose country

Sinu eesmärk on nahaaluse rasva põletamine, kuid seejuures säilitada lihasmassi. Samuti soovid säilitada oma jõudu ja vastupidavust, seega sportlikud tulemused ei tohiks kannatada. Mida sellises olukorras teha? Jälgi õige toitumise ja korraliku puhkamise režiimi ning  appi tulevad jõutreeningud.

Alustame algusest. Milleks üldse jõutreeningud?

Selleks on mitmeid põhjuseid.

Koormustreeningud on vajalikud selleks, et säilitada lihastoonus ja anda kehale jõudu. Lihased on samuti seotud liigeste toetamisega, mis omakorda aitavad meil iga päev liikuda ning lihased teevad sind ka visuaalselt ilusamaks. Arvtakse, et tulemus oleks silmnähtav, peavad olema väga suured raskused. See ei ole tõsi. Suured kordused ja kerged raskused aitavad su lihased toonusesse ning selle juures säilitad sa naiselikkuse ning su keha ei muutu liiga lihaseliseks.

Naised tihti väldivad jõutrenne, sest nad ei taha muutuda mehelikuks kasvanud lihaste arvelt. Kuid tõsiasi on see, et naised juba oma loomu poolest peavad väga palju rohkem vaeva nägema lihaste kasvatamisel kui mehed. Isegi kui teha väga raskete kangidega harjutusi ja süüa väga palju valku, ei saa naised endale sellised lihaseid kasvatada nagu mehed. Nii et ära muretse, et pärast jõutrenni sinust Halk saab. 😊

Eriti oluline on inspireerida naisi vahetada kardiotrennid jõutrennide vastu ning samm sammu haaval treenida nende jaoks sobivate raskustega. Saab alustada kergete raskustega (näiteks 1,5-2kg), et õige tehnika ära õppida.

Arvatakse, et kardiotrennids on traditsioonilised on jooksulindil jooksmine, rattaga sõitmine või aeroobika ja jõuharjutused on raskuste tõstmine ning need treeningud omavahel seotud ei ole. Vaatame lähemalt. Jõuharjutus – see on lihastöö ja kardio on südametöö. Samas aga kõik, kes on teinud 15-20 kükki teavad, et see on väga kasulik ka südametööle. Kui sa planeerid oma trenni nii, et korduste vahel on puhkepausid väga lühikesed, eriti  treenitavate lihaste vahetamisel, see parandab sinu vereringet. Nii et kui oled väsinud jooksmisest, too oma treeningplaani sisse ka jõutrennid.

Proovi ka ABL, BODYPUMP või CXWORX treeninguid. Iga trenn on mõeldud erinevate kehapiirkondade parandamiseks. ABL aitab tugevdada sinu kerelihaseid, parandab sinu koordinatsiooni ja vähendab traumade tekkimist. BODYPUMP on keskendub suurtele kordustele, mis on tõestatud  väikeste raskustega jõutreeningu liik. CXWORX aitab läbi töötada puusad, tuharad ja alaselga.

Ära karda katsetada ja proovida midagi uut! Miks mitte alustada juba täna?

 

Allikas

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST