Vilnius
Atgal
Vilnius Choose country

Šiomis dienomis baltyminių batonėlių pasirinkimas itin platus. Tačiau, ar žinai, kaip išsirinkti tokį, kuris padės tau siekti užsibrėžtų mitybos ir sporto tikslų ar tiesiog padės palaikyti sveiką gyvenimo būdą?

Baltyminių batonėlių funkcijos yra kelios: jie puikiai tinka atstatant jėgas po treniruotės ar užkandžiauti darbe, kai norisi kažko maistingo, greitai ir patogiai sukramsnojamo.

 

Cheatless ragina atkreipti dėmesį į šias savybes, renkantis baltyminį batonėlį:

 

Baltymai.

Nepamiršk, kad renkiesi baltyminį batonėlį, pirmiausia dėl baltymų, todėl jų šaltinis yra svarbiausia ypatybė batonėlio sudėtyje.

Oficialus baltymų kokybės indeksas DIAAS, kuriuo rekomenduoja naudotis Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (angl. FAO, 2013) padės suprasti baltymo kokybę.

Baltymai, kurių DIAAS indeksas yra didesnis už 1, yra geriausiai įsisavinami žmogaus organizmo.

 

 

Dirbtiniai saldikliai ir cukrus.

Dažnai ant baltyminių batonėlių pakuočių gamintojai dideliu šriftu ženklina itin mažą sudėtyje esantį cukraus kiekį. Mažas cukraus kiekis neretai keičiamas dirbtiniais saldikliais, pavyzdžiui, – sukraloze, kuri neturi jokios energetinės vertės. Saldumo jausmas nusveria energijos kiekį suteiktą kūnui, o tai skatina valgyti dar daugiau angliavandenių: rinktis saldumynus vietoj maistingo maisto.

Cheatless ragina atkreipti dėmesį į tai, koks cukraus kiekis ir kokie saldikliai yra naudojami baltyminių batonėlių sudėtyje.

 

Ingredientų sąrašas.

Kuo trumpesnis ir aiškesnis ingredientų sąrašas, tuo geriau  supranti ką valgai. Jei batonėlio sudėtis skamba lyg žodžiai pasiskolinti iš laboratorijos žodynėlio, juos sunku perskaityti ar ištarti, tuomet gali nuspėti, kad tai nėra sveikiausias pasirinkimas. Cheatless rekomenduoja rinktis tokius baltyminius batonėlius, kurių sudėtis yra lengvai suvokiama, o batonėlio ingredientus galėtum nusipirkti prekybos centre. Juk turi žinoti, ką valgai.

 

eatcheatless.com

Susiekite su mumis