Vilnius
Atgal
Vilnius Choose country

Baltymai ar angliavandeniai – štai, kur klausimas. Kaip žinoma, gražus kūnas suformuojamas ne salėje, o poilsio (atsinaujinimo) metu, taigi pagrindinis faktorius link svajonių kūno – tai, ką mes valgome.

Tinkama mityba sudaro 70 % sėkmės formuojant kūną. Jūs kantriai treniruojatės, stengiatės užauginti raumenis ar numesti svorio, tačiau, jei jūsų organizmas negauna būtinų maistinių medžiagų, visos jūsų pastangos bus veltui.

Šiandieniniame maisto sportui ir prekybos centrų produktų pasirinkime mus paperka tokie užrašai kaip „mažiau riebalų“, „sporto dribsniai“ ir panašiai. Paėmę bet kurį reklamuojamą produktą ir paskaitę sudėtį iškart pastebėsime žodį cukrus. Taip, jo yra visur. Panorote glotnučio? Paimkite šaldytų uogų, bananą ir sutrinkite su pienu. Gal jogurto? Tiesiog paimkite graikiško jogurto be priedų ir įdėkite šaukštą medaus. Pažiūrėkime, ką patariama valgyti prieš ir po įvairių treniruočių.


1. Kardio

Prieš treniruotę

Anksčiau atrodė, kad teisingiausia yra atlikti KARDIO ryte prieš pusryčius, nes po miego organizmas aktyviau degina riebalus. Tačiau tyrimai rodo, kad riebalų deginimo procesas pagreitėja, jei prieš treniruotę vartojama aminorūgščių. Tai gali būti tokie greitai pasisavinami aukštos maistinės vertės baltymų produktai kaip išrūgų proteinas ir kiaušinių baltymai. Kitu dienos metu tinkamiausia būtų pavalgyti 2 iki treniruotės. Rinkitės baltymais praturtintus produktus (liesa mėsa, varškė, jogurtas, kiaušiniai) ir žemo glikeminio indekso lėtuosius angliavandenius (košės (išskyrus manų), duona, makaronai, daržovės), palaikančius insulino lygį, užtikrinančius pakankamą energiją prieš treniruotę ir padės deginti daugiau kalorijų.

Po treniruotės

Pusvalandį po treniruotės vartokite baltymais praturtintus produktus (varškė, kiaušinių baltymai, jogurtas), o pusantros valandos po treniruotės – lėtuosius baltymus. Jei treniruotė vakare, būtina lengva vakarienė.


2. Jėgos treniruotė

60–90 min. iki treniruotės valgykite kietą maistą:

  1. — 0,4–0,5 g baltymų kg svorio (vištienos ar kalakutienos filė, žuvis, kiaušinių baltymai)
  2. — 0,4–0,5 g angliavandenių kg svorio (sudėtingieji angliavandeniai: avižų dribsniai, ryžiai, grikiai)

Atminkite, jūs privalote sau suteikti du dalykus: baltymų ir angliavandenių. Angliavandeniai suteiks organizmui energijos, padidinančios treniruotės efektyvumą, o baltymai yra puikus aminorūgščių šaltinis raumenims, padėsiantis juos stiprinti.

Po treniruotės

30–60 min. po treniruotės:

  1. — 0,4–0,5 g baltymų kg svorio (greitieji baltymų šaltiniai: proteinų kokteilis, kiaušinių baltymai)
  2. — 0,4–0,5 g angliavandenių kg svorio (saldus vaisius, šviežiai spaustos sultys)

Kitas subalansuotas valgymas turėtų būti po 2–4 val. nuo po treniruotės valgyto maisto.


3. Body&Mind

Geriausias laikas jogos ar pilateso užsiėmimui – rytas, ir visi instruktoriai pataria tuo užsiimti tuščiu skrandžiu. Nežiūrint į tai, lengvi pusryčiai bus į naudą – prieš užsiėmimą išgerkite stiklinę kefyro, puodelį arbatos ar vandens su citrina ir šaukštu medaus.

Nereikėtų aklai vadovautis šiais patarimais, suderinkite valgymą su savo poreikiais. Vadovaukitės sveiku protu, sekite patarimus ir įsiklausykite į savo organizmą!

Susiekite su mumis