Vilnius
Atgal
Vilnius Choose country

Nuolat girdime, kad reikia treniruotis stipriai, ilgai ir dažnai, jei norime pasiekti rezultatų. Tačiau apkraudami savo kūną varginančiomis treniruotėmis galite sulaukti visiškai priešingo efekto ir padaryti daugiau bloga nei gera.

Persitempimas ir kūno įtampa ne tik trukdo pasiekti norimų fizinių rezultatų, bet ir sukelia miego sutrikimų, nuotaikos pokyčių ir raumenų traumų pagausėjimą. Persitempimo priežastis gali būti ne tik treniruočių dažnis ir intensyvumas (daugelis žmonių tiesiog labiau linkę persitempti nei kiti), bet ir kortizolio lygis organizme – jei jūsų kortizolio lygis yra sumažėjęs, jūs jau patenkate į rizikos zoną. Daugelio žmonių kortizolio lygis organizme yra natūraliai žemas, todėl atsiranda daug kitų faktorių, galinčių sąlygoti persitempimą: gyvenimo būdas, užimtumas, darbo krūvis ir kt.

Persitempimo požymiai:

  • Miego sutrikimai
  • Nuotaikos pokyčiai ar depresija
  • Progreso sumažėjimas po treniruočių
  • Atraminio judamojo aparato traumų pagausėjimas
  • Padažnėję susirgimai
  • Nuovargio, bet ne malonios įtampos pojūtis po treniruotės

 

Jei turite bent menkiausią nuojautą, kad persitempėte, būtina imtis priemonių, nes išsivysčius chroniškam nuovargiui vienintelė išeitis bus pertrauka nuo treniruočių ir jokių užsiėmimų – visa tai mažiausiai pusmečiui. Nors kūnas atsigaus, sporto tikslai bus nutolę ir progresas sustojęs – tai gali būti didelis emocinis nusivylimas.

Turint omeny tai, kad treniruotės turi būti naudingos kūnui ir teikti džiaugsmo, taip pat svarbu ir profilaktiškai peržiūrėti treniruočių krūvį ir įvertinti, kaip jaučiatės. Taip, reguliarios treniruotės yra disciplina, tačiau nereikia bijoti daryti pertraukų! Taip pat galima kombinuoti hardcore treniruotes su dideliais svoriais, pavyzdžiui, su joga, žingsniavimu ar net bėgiojimu. Svarbiausia – atminkite, kad kai apkraunate kūną treniruotėmis, negaunate medalio. Gaunate poilsio!

Šaltinis

Susiekite su mumis