Vilnius
Atgal
Vilnius Choose country

Mes norėtume, kad jūs visiškai pamirštumėte žodį „dieta“. Šis žodis ne tik turi neigiamą reikšmę, bet ir kartu indikuoja, kad tai bus daroma tik tam tikrą laiko tarpą, dažniausiai pagrindinį dėmesį skiriant maksimaliam vartojamų kalorijų mažinimui.

– „Mitybos specialistai, tokie kaip mes, kartais norime šaukti nuo namų stogų viršūnių, kad griežtas kalorijų apribojimas – suprantamas kaip dieta – nėra sprendimas“, – aiškina licenzijuotas dietologas Susan Hewlings, įgijęs „Bodybuilding.com“ fitneso mitybos pagrindų Ph.D. mokslinį laipsnį.
– „Taip, kalorijų mažinimas padeda netekti svorio. Daugybė dietų paremtos griežtu kalorijų ribojimu. Iš pradžių rezultatai gal ir džiugina, tačiau jie nėra amžini“.

Kai galiausiai nustosite jausti šiuos trumpalaikius rezultatus, galite pradėti jaustis siaubingai, vis nukelsite (ar praleisite) treniruotes ir taip save gramzdinsite tik į dar didesnį nusivylimą.

Jums reikia aiškaus strateginio požiūrio, nei „mažiau valgyti“. O tai prasideda nuo to, kaip jūs iš tikro mąstote. Užuot galvodami apie maistą kaip apie kažką, ką būtina riboti, mąstykite apie jį lyg apie degalus, kurie patekdami į jūsų kūną taip kurią ir puoselėja jūsų sveiką gyvenimo būdą!

– „Daugeliui žmonių, pokyčiai kurių jiems išties reikia, nėra jau tokie dideli, kaip jiems gali pasirodyti”, sako Hewlingsas. Tu gali pasiekti išties puikių rezultatų tiesiog:

Pakeisdamas įprastą kalorijų ar cukraus gėrimą į gėrimą be kalorijų arba tiesiog sumažinti kaloringo gėrimo kiekį.

Kiekvieną dieną kurdami „probleminio valgio“ planą, kur jūs greičiausiai persivalgysite arba valgysite greitą maistą, o ne maistingąsias medžiagas, tokias kaip mažai riebalų turinčius baltymus ar pilno grūdo maistą.

– „Galbūt pietūs yra jūsų silpnoji vieta, nes jūs išlekiate iš namų skubėdami ir nespėjate pasiimti sveiko ir subalansuoto maisto, o gal jūsų darbo kolegos mėgsta pietauti mieste. Galbūt tai vakarienė, nes jūs nieko nevalgėte visą dieną ir grįžtate namo išsekę. Galbūt pusryčiai yra cukraus bomba jau nuo tada, kai dar buvote tik vaikas“, – aiškina Hewlingsas.
– „Nesvarbu, koks maistas yra didžiausia jūsų problema. Susitvarkius su šia problema (ir tik su ja) tai gali tapti didžiausiu jūsų laimėjimu. Ir kas geriausia, jums reikės žymiai mažiau darbo ir pastangų, nei bandyti iš karto pakeisti visą savo įprastą mitybos racioną. Daugeliu atveju, pirmenybė yra teikiama baltymams, kitaip tariant tuščioms kalorijoms“.

Kalbant apie kalorijas: taip, jos tikrai yra svarbios, kai jūsų pagrindinis tikslas yra numesti svorio! Bet prieš pradėdami riboti kalorijas, nustatykite kur jūs esate dabar, ir tiesiog sekite, ką jūs visada valgote. Net jei tai darote trumpą laiką, tai gali pakeisti žaidimo taisykles ir ilgesnėje perspektyvoje.

Salteris teigia, kad jūsų mitybos stebėjimas gali būti naudingas įvairiais būdais, įskaitant:

  • Pagalba pamatyti maisto porcijas kaip sprendimus, o ne tik tai, kas jums yra patiekiama ant stalo,
  • Atskleisti „paslėptas kalorijas“ savo mityboje, kurių seniau nematėte.

 

Šaltinis:
https://www.bodybuilding.com/content/the-complete-guide-to-losing-weight.html

Susiekite su mumis