Vilnius
Atgal
Vilnius Choose country

Kiekvienas patyrė pirmąjį kartą. Vieną atsivedė draugas, kitas, įkvėptas filmo ar knygos, atėjo pats. Tačiau ar atsižvelgta į tinkamą techniką ir pasiektas norimas tikslas? Beje, dažniausiai pasitaikanti klaida, kurią daro naujokai – per didelis entuziazmas. Atliekama daug pratimų įvairiais treniruokliais, kad tik niekas nebūtų praleista.


Tačiau tai veda prie nuovargio ir kitų treniruočių atsisakymo. Geriau neskubėti. Idealu būtų kreiptis į profesionalą – sertifikuotą trenerį, kuris sudarys individualią treniruočių programą ir padės sudėlioti mitybos planą. Tai greičiausias būdas tobulėti ir siekti norimų tikslų. Tačiau, kaip rodo patirtis, naujokai tyrinėja interneto platybes ir Youtube vaizdo įrašus, tada ieško atitinkančių treniruoklių ir svorių klube, susidaro treniruočių programą ir, geriausiu atveju, susimąsto apie mitybą. Mūsų treneriai dalijasi keletu paprastų pratimų, kurie padės, jei treniruoklių salėje esate pirmą kartą.

Treniruotė visuomet susidaro iš 3 dalių – apšilimo, pagrindinės dalies ir nusiraminimo.

— Apšilimas trunka 10 min., iš kurių bent 5 min. turi būti skiriamos kardio treniruokliu širdžiai paruošti, pratimams su kūno svoriu ir dinaminiam tempimui

— Pagrindinė dalis – naujokams treniruotėje svarbu įdarbinti visus raumenų grupes. Pratimai pirmiausia skiriami didžiosioms raumenų grupėms, pereinant prie mažesnių. Pabaigoje skirkite laiko presui. Kiekvieną pratimą atlikite 2–3 kartus po 10–12 pakartojimų. Pasiilsėkite tarp pakartojimų ne ilgiau kaip 1 min.

— Nusiraminimas susidaro iš 5-10 min. kardio su bet kuriuo kardio treniruokliu ir tempimo pratimais.


Programos pavyzdys

 

Apšilimas: 5 min. su elipsiniu treniruokliu ir pratimai sąnariams mobilizuoti

Pagrindinė dalis: 8 pratimai, kiekvienas atliekamas 2–3 kartus po 10–12 pakartojimų

  1. 1. Stūmimas kojomis sėdint
  2. 2. Kojų ištiesinimas
  3. 3. Kojų lenkimas
  4. 4. Traukimas sėdint
  5. 5. Nugaros ištiesinimas
  6. 6. Stūmimas nuo krūtinės
  7. 7. Stūmimas aukštyn
  8. 8. Rankų lenkimas
  9. 9. Rankų ištiesinimas
  10. 10. Nuožulnus suolas presui

Nusiraminimas: 5-10 min. kardio ir tempimas


Manoma, kad raumenys auga treniruotėje, tačiau taip nėra. Treniruotėje jūsų kūnas gauna impulsą ir riebalų deginimo bei raumenų augimo procesas vyksta poilsio metu. Išvada: tinkama mityba ir pakankamas poilsis – rezultatyvių treniruočių garantas. Treniruokitės tinkamai!

Susiekite su mumis