Vilnius
Atgal
Vilnius Choose country

Tavo tikslas – sumažinti apimtis neprarandant raumenų masės. Taip pat nori išsaugoti jėgą ir ištvermę, bet sportiniai rezultatai dėl to nukentėti negali? Kaip elgtis tokiu atveju? Laikytis visavertės mitybos principų ir tinkamai pasiilsėti, o tikslą pasiekti padės jėgos treniruotės.

Pradėkime nuo pradžių – kam išvis skirtos jėgos treniruotės?

Yra keletas priežasčių. Jėgos treniruotės reikalingos būtinai kūno raumenų masei išlaikyti ir sustiprėti. Raumenys susiję su sąnarių atrama ir jėgos paskirstymu kasdienėje veikloje, taip pat sukuria patrauklesnę išvaizdą ir padeda palaikyti formą. Paplitusi nuomonė, kad reikia kilnoti tik didelius svorius, norint pasiekti matomą rezultatą. Anaiptol! Pratimai su mažu svoriu pagerins raumenų tonusą neprarandant moteriškumo.

Moterys paprastai vengia treniruočių su dideliais svoriais, nes bijo atrodyti per daug vyriškai dėl pastebimų raumenų. Moterims natūraliai sunkiau užsiauginti raumenų masės nei vyrams, net dažnai treniruojantis ir vartojant daugiau baltymų joms sunku to pasiekti, todėl nereikėtų jaudintis, kad po jėgos treniruočių tapsi Halku 😊

Ypač svarbu įkvėpti moteris nuo KARDIO palengva pereiti prie treniruočių su patogiais svoriais. Pradžioje galima naudoti 1,5–2 kg svarmenis, norint išmokti tinkamos technikos.

Tradiciškai manoma, kad KARDIO yra bėgimas bėgtakiu, važiavimas dviračiu arba aerobika, o jėgos treniruotė yra tik sunkumų kilnojimas ir abu šie treniruočių tipai vienas su kitu nėra niekaip susiję. Išsiaiškinkime. Jėgos treniruotė – darbas su raumenimis, o KARDIO – su širdimi. Bet kiekvienas, bent kartą daręs 10–15 pritūpimų žino, kad tai irgi puikiai treniruoja širdį! Jei susidėliosi savo treniruotę taip, kad tarp pratimų bus mažai laiko pailsėti – ypač pereinant nuo vienos raumenų grupės prie kitos – tai treniruos tavo širdies ir kraujagyslių sistemą. Todėl, jei esi pavargęs nuo KARDIO ar jėgos treniruočių – tiesiog jas sujunk!

Kaip vieną iš būdų pabandyk tokias grupines treniruotes kaip BODY HIIT, BODYVIVE, CXWORX ar BODYPUMP. Kiekviena iš jų pritaikyta įvairiems poreikiams – intervalinė treniruotė BODY HIIT aktyvins medžiagų apykaitos ir riebalų deginimo procesus, formuos kūno reljefą ir vystys ištvermę bei jėgą. BODYVIVE treniruotė skirta visoms raumenų grupėms, gerinanti bendrą fizinę formą ir didinanti raumenų jėgą. CXWORX pritaikyta sėdmenims, klubams ir nugaros apatinei daliai treniruoti. BODYPUMP paremta pakartojimo efektu – efektyvia raumenų treniruočių formule su lengvais svoriais.

Nebijok eksperimentuoti ir išbandyk ką nors nauja! Kodėl nepradėjus šiandien?

Šaltinis

Susiekite su mumis